BTA12-800C - 800 V, 12 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-220AB TRIAC,800V V(DRM),12A I(T)RMS,TO-220 250MHz Wideband Transconductance Amplifier with Differential Output 330mW, Ultra-Small, Audio Power Amplifiers with Shutdown 12A TRIACS 2A双向可控 12A TRIACS 12A双向可控
BTA12-800C_275896.PDF Datasheet
Description 800 V, 12 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-220AB
TRIAC,800V V(DRM),12A I(T)RMS,TO-220
250MHz Wideband Transconductance Amplifier with Differential Output
330mW, Ultra-Small, Audio Power Amplifiers with Shutdown
12A TRIACS 2A双向可控
12A TRIACS 12A双向可控
File Size 107.90K  /  7 Page
Maker
ST Microelectronics
Philips
STMICROELECTRONICS[STMicroelectronics]
意法半导
STMicroelectronics N.V.
JITONG TECHNOLOGY
(CHINA HK & SZ)
Datasheet.hk's Sponsor
Part: BTA12-800C
Maker: ST
Pack: TO-220
Stock: Reserved
Unit price for :
Email: oulindz@gmail.com
Contact us
Homepage http://www.st.com/
Download [ ]
[ View it Online ]   [ Search more for BTA12-800C ]
[ Price & Availability of BTA12-800C by FindChips.com ]
 Full text search : 800 V, 12 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-220AB TRIAC,800V V(DRM),12A I(T)RMS,TO-220 250MHz Wideband Transconductance Amplifier with Differential Output 330mW, Ultra-Small, Audio Power Amplifiers with Shutdown 12A TRIACS 2A双向可控 12A TRIACS 12A双向可控
 Product Description search : 800 V, 12 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-220AB TRIAC,800V V(DRM),12A I(T)RMS,TO-220 250MHz Wideband Transconductance Amplifier with Differential Output 330mW, Ultra-Small, Audio Power Amplifiers with Shutdown 12A TRIACS 2A双向可控 12A TRIACS 12A双向可控