BT139B-500E - Triacs sensitive gate
BT139B-500E_154243.PDF Datasheet
 Full text search : Triacs sensitive gate
 Product Description search : Triacs sensitive gate
 Related Part Number
PART Description Maker
BT139 BT139-600E Passivated, sensitive gate triacs in a SOT78 (TO-220AB) plastic package.
BT139 series E Triacs; sensitive gate
NXP Semiconductors
Transient Voltage Suppressor Diodes 双向可控
DIODE ZENER SINGLE 200mW 2.7Vz 20mA-Izt 0.05 75uA-Ir 1 SOD-323 3K/REEL 800 V, 16 A, TRIAC
Triacs(双向可控 500 V, 16 A, TRIAC