RFD16N05 - 16A/ 50V/ 0.047 Ohm/ N-Channel Power MOSFETs 16A, 50V, 0.047 Ohm, N-Channel Power MOSFETs
RFD16N05_148314.PDF Datasheet
Part No. RFD16N05 RFD16N05SM
Description 16A/ 50V/ 0.047 Ohm/ N-Channel Power MOSFETs
16A, 50V, 0.047 Ohm, N-Channel Power MOSFETs
File Size 410.13K  /  8 Page
Maker
FAIRCHILD[Fairchild Semiconductor]
JITONG TECHNOLOGY
(CHINA HK & SZ)
Datasheet.hk's Sponsor
Part: RFD16N05
Maker: FAIRCHIL..
Pack: TO-251
Stock: Reserved
Unit price for :
Email: oulindz@gmail.com
Contact us
Homepage http://www.fairchildsemi.com/
Download [ ]
[ RFD16N05 RFD16N05SM Datasheet PDF Downlaod from Datasheet.HK ]
[RFD16N05 RFD16N05SM Datasheet PDF Downlaod from Maxim4U.com ] :-)
[ View it Online ]   [ Search more for RFD16N05 ]
[ Price & Availability of RFD16N05 by FindChips.com ]
 Full text search : 16A/ 50V/ 0.047 Ohm/ N-Channel Power MOSFETs 16A, 50V, 0.047 Ohm, N-Channel Power MOSFETs
 Product Description search : 16A/ 50V/ 0.047 Ohm/ N-Channel Power MOSFETs 16A, 50V, 0.047 Ohm, N-Channel Power MOSFETs
 Related Part Number
PART Description Maker
RFD16N05L RFD16N05LSM FN2269 RFD16N05 From old datasheet system
16A, 50V, 0.047 Ohm, Logic Level, N-Channel Power MOSFETs
INTERSIL[Intersil Corporation]
Fairchild Semiconductor
RFD16N05LSM RFD16N05L RFD16N05LSM9A 16A, 50V, 0.047 Ohm, Logic Level, N-Channel Power MOSFETs
RFD16N05SM RFD16N05 FN2467 16A, 50V, 0.047 Ohm, N-Channel Power MOSFETs