STP11NM60FD - N-CHANNEL 600V - 0.40ohm - 11A TO-220 / TO-220FP/I2PAK FDmeshPower MOSFET with FAST DIODE
STP11NM60FD_64707.PDF Datasheet
Part No. STP11NM60FD STP11NM60FDFP STB11NM60FD-1
Description N-CHANNEL 600V - 0.40ohm - 11A TO-220 / TO-220FP/I2PAK FDmeshPower MOSFET with FAST DIODE
File Size 347.88K  /  11 Page
Maker
STMicroelectronics
JITONG TECHNOLOGY
(CHINA HK & SZ)
Datasheet.hk's Sponsor
Part: STP11NM60FD
Maker: ST
Pack: TO-220
Stock: Reserved
Unit price for :
Email: oulindz@gmail.com
Contact us
Homepage http://www.st.com/
Download [ ]
[ STP11NM60FD STP11NM60FDFP STB11NM60FD-1 Datasheet PDF Downlaod from Datasheet.HK ]
[STP11NM60FD STP11NM60FDFP STB11NM60FD-1 Datasheet PDF Downlaod from Maxim4U.com ] :-)
[ View it Online ]   [ Search more for STP11NM60FD ]
[ Price & Availability of STP11NM60FD by FindChips.com ]
 Full text search : N-CHANNEL 600V - 0.40ohm - 11A TO-220 / TO-220FP/I2PAK FDmeshPower MOSFET with FAST DIODE
 Product Description search : N-CHANNEL 600V - 0.40ohm - 11A TO-220 / TO-220FP/I2PAK FDmeshPower MOSFET with FAST DIODE