  SPECTRUMCONTROLINC-FPB-1206-A6 Datasheet PDF File
    FPB
SHIELD s.r.l.
Part No. FPB
Description MAGNETIC SWITCHES
File Size 214.97K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
Murata Manufacturing Co Ltd
Part No. MGN1D120603MC-R7
Description DC-DC 1W SM 12-6/-3V GAN
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
    Sanken
Part No. SFPB-56
Description Schottky Barrier Diode - 60V
File Size 77.10K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. 10114828-11206LF
Description 1.25mm Wire to Board Wafer,Vertical, Surface Mount, 6 Positions
Tech specs
Official Product Page
    SFPB-72 SFPB-52 SFPB-62
Sanken Electric Co.,Ltd.
SANKEN[Sanken electric]
Part No. SFPB-72 SFPB-52 SFPB-62
Description Schottky Barrier Diodes (Surface Mount) 20V
File Size 21.62K  /  1 Page
Part No. G832MB011206222HR
Description 0.80mm Board-to-Board 85Ω Connector, Pitch 0.8mm, Height 11.7 mm, 120 Positions, Dual Row, BTB Vertical Receptacle SMT, 30u\\ Gold Black.
    SFPB-76 SFPB-56 SFPB-59 SFPB-66 SFPB-69
Sanken Electric Co., Ltd.
SANKEN[Sanken electric]
Part No. SFPB-76 SFPB-56 SFPB-59 SFPB-66 SFPB-69
Description Schottky Barrier Diodes (Surface Mount) 60V, 90V 2 A, SILICON, RECTIFIER DIODE
Schottky Barrier Diodes (Surface Mount) 60V, 90V 1.5 A, SILICON, RECTIFIER DIODE
Schottky Barrier Diodes (Surface Mount) 60V, 90V 0.7 A, SILICON, SIGNAL DIODE
Schottky Barrier Diodes (Surface Mount) 60V / 90V
Part No. 78511-206HLF
Description BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded Vertical Header, Through Hole, Single Row, 6 Positions, 2.54 mm Pitch.
    Sanken
Part No. SFPB-54
Description Schottky Barrier Diode - 40V
File Size 81.06K  /  3 Page
Part No. 68031-206HLF
Description BergStik® 2.54mm, Board to Board connector, Unshrouded Header, Through Hole, Single Row, 6 Positions, 2.54 mm Pitch, Vertical, 5.84 mm (0.23in) Mating, 4.65 mm (0.183in) Tail.
    Welwyn Components, Ltd.
Part No. SFPB-54 SFPB-59
Description 1 A, 40 V, SILICON, SIGNAL DIODE SFP, 2 PIN
0.7 A, 90 V, SILICON, SIGNAL DIODE SFP, 2 PIN
File Size 81.26K  /  3 Page
Description BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded vertical header, Through Hole, Double Row, 6 Positions, 2.54 mm (0.100in) Pitch.
Part No. SFPB-59
Description Schottky Barrier Diode - 90V/100V
Part No. 10120667-101LF
Part No. SFPB-74 SFPB-64
Description BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded stacking vertical header, through hole, double Row, 6 position, 2.54mm (0.100in) pitch
Part No. SFPB-66 SFPB-76
Part No. 98426-G12-06-210LF
Description Minitek® 2.00mm, Board to Board, Shrouded Vertical Stacking Header, Through Hole, Double Row, 12 Positions, 2.00mm (0.079in) Pitch.
Part No. SFPB-69
Part No. 471-2065-600
Description Plug mod,20Positions, 6.5mm,LEAD FREE, NEXLEV