  MS17349N-40A Datasheet PDF File
    THE CHERRY CORP
Part No. E75-20A E75-42A E69-21A E69-31A E69-41A E69-51A E69-40A E78-51A
Description SNAP ACTING/LIMIT SWITCH, DPDT, LATCHED, 0.1A, 11.43mm, PANEL MOUNT
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH, DPST, MOMENTARY, 0.1A, 7.63mm, PANEL MOUNT
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH, SPST, LATCHED, 11.43mm, PANEL MOUNT
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH, SPST, MOMENTARY, 5.72mm, PANEL MOUNT
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH, SPST, MOMENTARY, 7.63mm, PANEL MOUNT
SWITCH SNAP MOM SPDT 10A QC TERM
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH, DPST, MOMENTARY, 7.63mm, PANEL MOUNT
File Size 129.03K  /  3 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. 8638PSC4006LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Socket Crimp 40A, >500 Cycles
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
    GSM40A
Mean Well Enterprises Co., Ltd.
Part No. GSM40A
Description 40W AC-DC Single Output Medical Type
File Size 910.81K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
Part No. 8638PPS4005LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Pin Solder Bucket 40A, >200 Cycles
Tech specs
Official Product Page
    SM540A
SeCoS Halbleitertechnologie GmbH
Part No. SM540A
Description Voltage 40V 4.0 Amp Schottky Barrier Rectifiers
File Size 196.13K  /  2 Page
Part No. 8638PPC4005LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Pin Crimp 40A, >200 Cycles
    Azbil
Part No. SDC40A
Description SDC40A
File Size 680.02K  /  12 Page
Part No. L17DM537441
Description Dsub, Straight, Power Contact, Socket, 0.38m(15 in) Gold, 30~40A, Soldercup
    10340A
Emcore Corporation
Part No. 10340A
Description Microwave DFB Laser Transmitters
File Size 88.16K  /  4 Page
Part No. 8638PPS4006LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Pin Solder Bucket 40A, >500 Cycles
    MU140A
Micro Electronics
Part No. MU140A
Description 0.39 SINGLE DIGIT NUMERIC DISPLAY
Part No. L17DM53745201
Description Dsub, Straight, Power Contact, Pin, 0.38m(15 in) Gold, 30~40A, Crimp