  AIC1117-50CE Datasheet PDF File
STMICROELECTRONICS[STMicroelectronics]
http://
Description DIGITAL TEMP SENSOR-SINGLE TRIP POINT, 1Cel, SQUARE, SURFACE MOUNT
Tiny Integrated Temperature Sensor & Brushless DC Fan Controller with Overtemperature Alert
File Size 139.41K  /  16 Page
View it Online
Download Datasheet
Texas Instruments
Part No. LM4050CEM3X-2.5/NOPB
Description 50ppm/C Precision Micropower Shunt Voltage Reference 3-SOT-23 -40 to 125
Tech specs
Get Free Sample
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
SILICON LABORATORIES
Description VCXO, CLOCK, 77.76 MHz, LVPECL OUTPUT
VCXO, CLOCK, 1000 MHz, LVPECL OUTPUT
VCXO, CLOCK, 669.327 MHz, CMOS/TTL OUTPUT
VCXO, CLOCK, 669.327 MHz, LVPECL OUTPUT
VCXO, CLOCK, 729.155 MHz, LVPECL OUTPUT
VCXO, CLOCK, 74.1758 MHz, LVDS OUTPUT
VCXO, CLOCK, 871.5 MHz, CMOS/TTL OUTPUT
VCXO, CLOCK, 100 MHz, CMOS OUTPUT
VCXO, CLOCK, 100 MHz, CMOS/TTL OUTPUT
VCXO, CLOCK, 639.167 MHz, LVPECL OUTPUT
VCXO, CLOCK, 844 MHz, CMOS/TTL OUTPUT
VCXO, CLOCK, 54 MHz, LVDS OUTPUT
VCXO, CLOCK, 36.864 MHz, CMOS OUTPUT