  CDRH8D38ANP-470MC Datasheet PDF File
    Nichicon, Corp.
Description CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 16 V, 33 uF, SURFACE MOUNT 5.5 mmL CHIP, ROHS COMPLIANT
Aluminum Electrolytic SMT High Temp Reflow Capacitor; Capacitance: 10uF; Voltage: 16V; Case Size: 4x5.4 mm; Packaging: Tape & Reel CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 16 V, 10 uF, SURFACE MOUNT
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 6.3 V, 33 uF, SURFACE MOUNT 5.5 mmL CHIP, ROHS COMPLIANT
Aluminum Electrolytic SMT High Temp Reflow Capacitor; Capacitance: 47uF; Voltage: 16V; Case Size: 6.3x5.4 mm; Packaging: Tape & Reel CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 16 V, 47 uF, SURFACE MOUNT