  CDH70D48NP-681K Datasheet PDF File
TOKO, Inc
Description Radial Type Fixed Inductors
File Size 55.39K  /  1 Page
View it Online
Download Datasheet
Murata Manufacturing Co Ltd
Part No. DE6B3KJ681KA4BE01J
Description Safety Standard Certified Lead Type Disc Ceramic Capacitors for Automotive
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
BOURNS INC
Bourns Electronic Solutions
Description RF Choke; Series:1140; Inductance:4.7uH; Inductance Tolerance: /- 20 %; Terminal Type:Radial Leaded; Core Material:Ferrite; Current Rating:27A; DC Resistance Max:0.003ohm; Leaded Process Compatible:Yes; Body Material:Ferrite
RF Choke; Series:1140; Inductance:100uH; Inductance Tolerance: /- 10 %; Terminal Type:Radial Leaded; Core Material:Ferrite; Current Rating:14.4A; DC Resistance Max:0.025ohm; Leaded Process Compatible:Yes; Body Material:Ferrite
RF Choke; Series:1140; Inductance:3.3uH; Inductance Tolerance: /- 20 %; Terminal Type:Radial Leaded; Core Material:Ferrite; Current Rating:27A; DC Resistance Max:0.003ohm; Leaded Process Compatible:Yes; Body Material:Ferrite
RF Choke; Series:1140; Inductance:680uH; Inductance Tolerance: /- 10 %; Terminal Type:Radial Leaded; Core Material:Ferrite; Current Rating:7.2A; DC Resistance Max:0.139ohm; Leaded Process Compatible:Yes; Body Material:Ferrite
RF Choke; Series:1140; Inductance:470uH; Inductance Tolerance: /- 10 %; Terminal Type:Radial Leaded; Core Material:Ferrite; Current Rating:7.2A; DC Resistance Max:0.114ohm; Leaded Process Compatible:Yes; Body Material:Ferrite
Very high current capacity Low DCR
RF Choke; Series:1140; Inductance:82uH; Inductance Tolerance: /- 10 %; Terminal Type:Radial Leaded; Core Material:Ferrite; Current Rating:14.4A; DC Resistance Max:0.023ohm; Leaded Process Compatible:Yes; Body Material:Ferrite
RF Choke; Series:1140; Inductance:2.2uH; Inductance Tolerance: /- 20 %; Terminal Type:Radial Leaded; Core Material:Ferrite; Current Rating:27A; DC Resistance Max:0.002ohm; Leaded Process Compatible:Yes; Body Material:Ferrite