  AT27LV512A-12RI Datasheet PDF File
Micron Technology, Inc.
Atmel, Corp.
Atmel Corp.
ATMEL[ATMEL Corporation]
Description LM4674A Boomer &reg; Audio Power Amplifier Series Filterless 2.5W Stereo Class D Audio Power Amplifier; Package: MICRO SMD; No of Pins: 16 1M X 8 FLASH 2.7V PROM, 200 ns, PDSO44
8-Megabit 1M x 8 Single 2.7-volt Battery-Voltage Flash Memory 1M X 8 FLASH 3V PROM, 200 ns, PDSO44
LM4673 Filterless, 2.65W, Mono, Class D Audio Power Amplifier; Package: MICRO SMD; No of Pins: 9 1M X 8 FLASH 2.7V PROM, 200 ns, PBGA42
LM4671 Filterless High Efficiency 2.5W Switching Audio Amplifier; Package: MICRO SMD; No of Pins: 9 1M X 8 FLASH 2.7V PROM, 200 ns, PDSO40
LM4673 Filterless, 2.65W, Mono, Class D Audio Power Amplifier; Package: LLP; No of Pins: 8
IGBT Chips; Package: --; Technology: IGBT 3; VDS (max): 1,200.0 V; IC (max): 15.0 A; VCE(sat) (max): 2.1 V; VGE(th) (min): 5.0 V;
LM4920 Boomer ® Audio Power Amplifier Series Ground-Referenced, Ultra Low Noise, Fixed Gain, 80mW Stereo Headphone Amplifier; Package: MICRO SMD; No of Pins: 14
LM4917 Boomer ® Audio Power Amplifier Series Ground-Referenced, 95mW Stereo Headphone Amplifier; Package: TSSOP; No of Pins: 14
LM4917 Boomer ® Audio Power Amplifier Series Ground-Referenced, 95mW Stereo Headphone Amplifier; Package: LLP; No of Pins: 14