  AIQ60F24-N98 Datasheet PDF File
For AIQ60F24-N98 Found Datasheets File :: 72+       Page :: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | <8> |
Vishay Siliconix
Description D Series
   D Series
File Size 319.71K  /  7 Page
View it Online
Download Datasheet
HUA FENG CIRCUIT
    MICROSEMI CORP-LAWRENCE
MICROSEMI CORP-SCOTTSDALE
Microsemi, Corp.
MICROSEMI[Microsemi Corporation]
http://
Description Zener Voltage Regulator Diode
Reed Relay; Contacts:SPST-NO; Contact Carry Current:1A; Coil Voltage DC Max:5V; Relay Terminals:Thru Hole; Switching Current Max:0.5A; Switching Voltage Max:200V; Contact Carrying Power:10W; Leaded Process Compatible:Yes RoHS Compliant: Yes
Insulation Tester (Megohmmeter); Resistance Measuring Range:0.2 to 1000 MOhm; Test Voltage:500V; Voltage Rating:500V RoHS Compliant: NA
Reed Relay; Contacts:SPST; Contact Carry Current:1A; Coil Voltage DC Max:5V; Relay Terminals:SMT J-Lead; Switching Current Max:0.5A; Switching Voltage Max:200V; Contact Carrying Power:10W; Leaded Process Compatible:Yes RoHS Compliant: Yes
Low Current Operation at 250 锛?ow Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode
Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode 75 V, 0.48 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-204AH
Low Power 2-Port Hi-Speed USB 2.0 (480 Mbps) Switch; Package: DQFN; No of Pins: 14; Container: Tape &amp; Reel 9.1 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-213AA
Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode 24 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-213AA
Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode 56 V, 0.48 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-204AH
Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode 56 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-213AA
Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode 7.5 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-213AA
Single SVS For 12V Systems W/Pgmmable Time Delay 8-SOIC 0 to 70 00 mW齐纳二极
Single SVS For 12V Systems W/Pgmmable Time Delay 8-PDIP 0 to 70 7.5 V, 0.48 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-204AH
Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode 91 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-213AA
Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode 150 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-213AA
Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode 100 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-213AA
Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode 160 V, 0.48 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-204AH
15A Bridge Rectifer 27 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-213AA
Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode 27 V, 0.48 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-204AH
Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode 180 V, 0.48 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-204AH
Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode 47 V, 0.48 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-204AH
Dual Supply 2-bit I2C Interface voltage Translator; ; No of Pins: 8; Container: Tape &amp; Reel 12 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-213AA
Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode 12 V, 0.48 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-204AH
Low Voltage Dual Supply 5-Bit Signal Translator with Configurable Voltage Supplies and Signal Levels and 3-STATE Outputs 12 V, 0.48 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-204AH
Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode 12 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-213AA
Single Bit Uni-Directional Translator; Package: SC70; No of Pins: 5; Container: Tape &amp; Reel 12 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-213AA
Low Voltage Dual Supply 8-Bit Signal Translator with Configurable Voltage Supplies and Bushold Data Inputs and 3-STATE and 26 Ohm Series Resistors in the B Port Outputs 12 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-213AA
Single Bit Uni-Directional Translator 12 V, 0.48 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-204AH
BK PRECISION BENCH MULTIMETERS, AC VOLTAGE: 200 MV, 2 V, 20 V, 200 V, 1000 V, DC VOLTAGE: 200 MV, 2 V, 20 V, 200 V, 1200 V, AC CURRENT: 200 UA, 2 MA, 20 MA, 200 MA, 2000 MA, 20 A, DC CURRENT: 200 UA, 2 MA, 20 MA, 200 MA, 2000 MA, 20
LAN Node Controller
Single SVS For 9v Systems W/Pgmmable Time Delay 8-PDIP 0 to 70
From old datasheet system
METALLURGICALLY BONDED DOUBLE PLUG CONSTRUCTION
   Silicon 500 mW Zener Diodes