  KUK7604-40A Datasheet PDF File
    Hitachi
Part No. ESLB-P540A-X
Description 4.9-5.9GHz Band Chip Multilayer Band Pass Filter
File Size 113.80K  /  4 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. 8638PSC4006LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Socket Crimp 40A, >500 Cycles
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
    Agilent (Hewlett-Packard)
Part No. E2940A
Description 66MHz Compact PCI Exerciser and Analyzer
File Size 771.80K  /  19 Page
View it Online
Download Datasheet
Part No. 8638PPS4005LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Pin Solder Bucket 40A, >200 Cycles
Tech specs
Official Product Page
    GULF SEMI
Part No. SB240A
Description Schottky Pack: DO-41
File Size 386.00K  /  2 Page
Part No. 8638PPC4005LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Pin Crimp 40A, >200 Cycles
    HF
Part No. HFS40A
Description SOLID STATE RELAY
File Size 74.41K  /  3 Page
Part No. L17DM537441
Description Dsub, Straight, Power Contact, Socket, 0.38m(15 in) Gold, 30~40A, Soldercup
    Azbil
Part No. SDC40A
Description SDC40A
File Size 680.02K  /  12 Page
Part No. 8638PPS4006LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Pin Solder Bucket 40A, >500 Cycles
    C0940A
General Cable Technologies Corporation
Part No. C0940A
Description COMPUTER CABLE
File Size 68.31K  /  1 Page
Part No. L17DM53745201
Description Dsub, Straight, Power Contact, Pin, 0.38m(15 in) Gold, 30~40A, Crimp
    GSM40A
Mean Well Enterprises Co., Ltd.
Part No. GSM40A
Description 40W AC-DC Single Output Medical Type
File Size 910.81K  /  2 Page
Part No. 8638PSC4005LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Socket Crimp 40A, >200 Cycles
    INTERFET[InterFET Corporation]
Part No. IF140 IF140A
Description N-Channel Silicon Junction Field-Effect Transistor
File Size 91.98K  /  1 Page
Description Dsub, Straight, Power Contact, Socket, 0.38um(15u\\) Gold, 30~40A, Crimp