  XFCDH115-820K Datasheet PDF File
Allied Components International
Description Power Chip Inductors
File Size 280.03K  /  1 Page
View it Online
Download Datasheet
HUA FENG CIRCUIT
TOKO, Inc
Description Radial Type Fixed Inductors
File Size 55.39K  /  1 Page
View it Online
Download Datasheet
    TE Connectivity, Ltd.
Description
    Bourns Electronic Solut...
Description SMD Power Inductors
File Size 415.35K  /  3 Page
BOURNS INC
Bourns Electronic Solutions
Description RF Choke; Series:1140; Inductance:4.7uH; Inductance Tolerance: /- 20 %; Terminal Type:Radial Leaded; Core Material:Ferrite; Current Rating:27A; DC Resistance Max:0.003ohm; Leaded Process Compatible:Yes; Body Material:Ferrite
RF Choke; Series:1140; Inductance:100uH; Inductance Tolerance: /- 10 %; Terminal Type:Radial Leaded; Core Material:Ferrite; Current Rating:14.4A; DC Resistance Max:0.025ohm; Leaded Process Compatible:Yes; Body Material:Ferrite
RF Choke; Series:1140; Inductance:3.3uH; Inductance Tolerance: /- 20 %; Terminal Type:Radial Leaded; Core Material:Ferrite; Current Rating:27A; DC Resistance Max:0.003ohm; Leaded Process Compatible:Yes; Body Material:Ferrite
RF Choke; Series:1140; Inductance:680uH; Inductance Tolerance: /- 10 %; Terminal Type:Radial Leaded; Core Material:Ferrite; Current Rating:7.2A; DC Resistance Max:0.139ohm; Leaded Process Compatible:Yes; Body Material:Ferrite
RF Choke; Series:1140; Inductance:470uH; Inductance Tolerance: /- 10 %; Terminal Type:Radial Leaded; Core Material:Ferrite; Current Rating:7.2A; DC Resistance Max:0.114ohm; Leaded Process Compatible:Yes; Body Material:Ferrite
Very high current capacity Low DCR
RF Choke; Series:1140; Inductance:82uH; Inductance Tolerance: /- 10 %; Terminal Type:Radial Leaded; Core Material:Ferrite; Current Rating:14.4A; DC Resistance Max:0.023ohm; Leaded Process Compatible:Yes; Body Material:Ferrite
RF Choke; Series:1140; Inductance:2.2uH; Inductance Tolerance: /- 20 %; Terminal Type:Radial Leaded; Core Material:Ferrite; Current Rating:27A; DC Resistance Max:0.002ohm; Leaded Process Compatible:Yes; Body Material:Ferrite