  ASM3P2855DG-16TR Datasheet PDF File
International Rectifier
Description Reset Switch for Active Clamp Reset DC-DC converters
HEXFET Power MOSFET
File Size 121.28K  /  8 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. 55508-016TRLF
Description Minitek® 2.00mm, Board to Board Connector, Low Profile, PCB Mounted Receptacle , Vertical , Surface Mount, Top Entry, Double row, 16 Positions, 2.00mm (0.079in) Pitch.