  LX8385A-33CD Datasheet PDF File
    http://
MICROSEMI[Microsemi Corporation]
Description 3A Low Dropout Positive Regulators
File Size 277.00K  /  11 Page
View it Online
Download Datasheet
Texas Instruments
Part No. UA78M33CDCYRG3
Description 500-mA, 25-V linear voltage regulator 4-SOT-223 0 to 125
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
Description 5 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 1.3 V DROPOUT, PSSO2
5 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 1.3 V DROPOUT, PSSO3
ADJUSTABLE POSITIVE LDO REGULATOR, 1.2 V DROPOUT, PSSO3
3.3 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 1.2 V DROPOUT, PSSO2