  KUK7604-40A Datasheet PDF File
    SWITCHCRAFT INC
Part No. 240A 232C
Description GENERAL PURPOSE AUDIO CONNECTOR, JACK
File Size 420.77K  /  4 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. 8638PSC4006LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Socket Crimp 40A, >500 Cycles
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
    Pentair plc. All rights...
Part No. ME40 ME40A-11
Description EFFLUENT AND DRAIN WATER PUMPS
File Size 206.56K  /  4 Page
View it Online
Download Datasheet
Part No. 8638PPS4005LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Pin Solder Bucket 40A, >200 Cycles
Tech specs
Official Product Page
    Knox Semiconductor Inc
Part No. K240A
Description ZENER DIODE,SINGLE, TWO TERMINAL,2.4V V(Z),5%,DO-7
From old datasheet system
File Size 137.84K  /  3 Page
Part No. 8638PPC4005LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Pin Crimp 40A, >200 Cycles