  CDRH8D38ANP-270MC Datasheet PDF File
For CDRH8D38ANP-270MC Found Datasheets File :: 57+       Page :: | 1 | 2 | 3 | 4 | <5> | 6 |
    Nichicon, Corp.
Description Aluminum Electrolytic SMT Low Impedance Capacitor; Capacitance: 47uF; Voltage: 50V; Case Size: 6.3x7.7 mm; Packaging: Tape & Reel CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 50 V, 47 uF, SURFACE MOUNT
Aluminum Electrolytic SMT Low Impedance Capacitor; Capacitance: 4.7uF; Voltage: 35V; Case Size: 4x5.8 mm; Packaging: Tape & Reel CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 35 V, 4.7 uF, SURFACE MOUNT
Aluminum Electrolytic SMT Low Impedance Capacitor; Capacitance: 27uF; Voltage: 16V; Case Size: 5x5.8 mm; Packaging: Tape & Reel CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 16 V, 27 uF, SURFACE MOUNT