  FS16-2250 Datasheet PDF File
    FS16SM-5
Mitsubishi Electric Corporation
Powerex Power Semiconductors
Part No. FS16SM-5
Description Power MOSFETs: FS Series, Medium Voltage, 250V
Nch POWER MOSFET HIGH-SPEED SWITCHING USE
File Size 49.10K  /  4 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. 54242-411322250LF
Description BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded vertical stacked header, Surface Mount, Double Row, 32 Positions, 2.54mm (0.100in) Pitch.