  EMK13G2J-1000M Datasheet PDF File
    Ecliptek, Corp.
Part No. EMK13G2J-44.2368M
Description OSCILLATORS 100PPM -40 85 3.3V 4 44.2368MHZ PD HCMOS 5X7 4PAD SMD CRYSTAL OSCILLATOR, CLOCK, 44.2368 MHz, LVCMOS OUTPUT
File Size 166.20K  /  5 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. 10018783-11000MLF
Description PCI Express® GEN 3 Card Edge, Storage and Server Connector, Vertical, Through Hole, x1, 36 Positions, 1.00mm (0.039in) Pitch
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
    SIRENZA[SIRENZA MICRODEVICES]
Part No. SPM6-1000M
Description LOW COST MINIATURE DOUBLE BALANCED MIXER 10-1000 MHz
File Size 78.72K  /  1 Page
View it Online
Download Datasheet
    MICROSEMI[Microsemi Corporation]
Part No. 0405-1000M
Description 1000 Watts - 40 Volts, 300us, 10% UHF Pulsed Radar 400 - 450 MHz
File Size 139.99K  /  4 Page
    Yaesu
Part No. FT-1000MP
Description Mark-V Transceiver
File Size 1,009.89K  /  8 Page
    Yaesu
Part No. FT-1000MP
Description Mark-V
File Size 92.95K  /  2 Page
    ADPOW[Advanced Power Technology]
Part No. 1000MP
Description RF Power Transistors: AVIONICS
0.6 Watts, 18 Volts, Class A Linear to 1150 MHz