  CR75NP-101KB Datasheet PDF File
For CR75NP-101KB Found Datasheets File :: 45+       Page :: | 1 | 2 | 3 | <4> | 5 |
Panasonic Semiconductor
Panasonic Battery Group
Description Ceramic Disc Capacitors for Safety Regulations The Type NS-A is recognized by UL and CSA
File Size 86.92K  /  6 Page
View it Online
Download Datasheet
Murata Manufacturing Co Ltd
Part No. DE6B3KJ101KB4BE01J
Description Safety Standard Certified Lead Type Disc Ceramic Capacitors for Automotive
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
Samsung semiconductor
Description CL03C101JA3ANNC
Multilayer Ceramic Capacitor - General
File Size 616.98K  /  35 Page
View it Online
Download Datasheet
Vishay Siliconix
Description Product Change Notification
   Product Change Notification
File Size 299.52K  /  4 Page
Panasonic Semiconductor
Description High Voltage Ceramic Capacitors (SMD)
   High Voltage Ceramic Capacitors For Surface Mounting 1 to 5 kVDC
File Size 256.40K  /  4 Page
    Vishay Draloric
Description CAP,CERAMIC,1NF,2KVDC,10% -TOL,10% TOL
CAP,CERAMIC,100PF,2KVDC,20% -TOL,20% TOL
CAP,CERAMIC,68PF,1KVDC,20% -TOL,20% TOL
CAP,CERAMIC,150PF,1KVDC,10% -TOL,10% TOL
CAPACITOR, CERAMIC, 1000 V, K2000, 0.000068 uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAP,CERAMIC,150PF,1KVDC,20% -TOL,20% TOL
Cap Ceramic 0.01uF 2000V K10000 -20% to 50% (13 X 3mm) Radial 7.5mm 85C Bulk
CAP,CERAMIC,220PF,1KVDC,10% -TOL,10% TOL
CAP,CERAMIC,100PF,8KVDC,10% -TOL,10% TOL
CAP,CERAMIC,100PF,8KVDC,20% -TOL,20% TOL
Cap Ceramic 0.0022uF 2000V K6000 20% (9 X 3mm) Radial 7.5mm 85C Bulk
CAPACITOR, CERAMIC, 2000 V, 0.0022 uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, 1000 V, 0.00022 uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED
CAPACITOR, CERAMIC, 1000 V, 0.00068 uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAP,CERAMIC,680PF,1KVDC,10% -TOL,10% TOL
CAPACITOR, CERAMIC, 1000 V, 0.000068 uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAP,CERAMIC,1NF,1KVDC,10% -TOL,10% TOL
CAPACITOR, CERAMIC, 1000 V, 0.001 uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAP,CERAMIC,10NF,2KVDC,20% -TOL,50% TOL
Cap Ceramic 0.001uF 3000V K2000 10% (11 X 4mm) Radial 10mm 85C Bulk
Cap Ceramic 0.001uF 3000V K2000 20% (11 X 4mm) Radial 10mm 85C Bulk
CAPACITOR, CERAMIC, 3000 V, 0.00015 uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAP,CERAMIC,1.5NF,2KVDC,20% -TOL,20% TOL