  SDR0503-151K Datasheet PDF File
    BOURNS INC
Description Power Inductor; Series:PM105; Inductance:270uH; Inductance Tolerance: /- 10 %; Self Resonant Frequency:4MHz; Terminal Type:PCB Surface Mount; Core Material:Ferrite; Current Rating:0.57A; DC Resistance Max:0.97ohm
Power Inductor; Series:PM105; Inductance:150uH; Inductance Tolerance: /- 10 %; Self Resonant Frequency:5MHz; Terminal Type:PCB Surface Mount; Core Material:Ferrite; Current Rating:0.78A; DC Resistance Max:0.47ohm