  CDRH8D38ANP-470MC Datasheet PDF File
    UCZ1V470MCL1GS
Nichicon corporation
Part No. UCZ1V470MCL1GS
Description ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS
File Size 57.12K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
HUA FENG CIRCUIT
    UWF1C470MCL1GB
Nichicon corporation
Part No. UWF1C470MCL1GB
File Size 35.63K  /  1 Page
View it Online
Download Datasheet
    Nichicon, Corp.
Part No. UWT1C470MCL1GB
Description Aluminum Electrolytic SMT Wide Temp Range Capacitor; Capacitance: 47uF; Voltage: 16V; Case Size: 6.3x5.5 mm; Packaging: Tape & Reel CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 16 V, 47 uF, SURFACE MOUNT