  7025LYF-391K Datasheet PDF File
    Bourns, Inc.
BOURNS INC
Description SMD SHIELDED POWER CHOKE-LEAD FREE 1 ELEMENT, 390 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
SMD SHIELDED POWER CHOKE-LEAD FREE 1 ELEMENT, 1000 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
CHOKE, POWER, SHIELDED, 2.5UH; Inductor type:Shielded Power Choke; Inductance:2.5uH; Tolerance, inductance: /-30%; Resistance:10mR; Current, DC max:9.2A; Frequency, resonant:45.0MHz; Case style:SMD Shielded; Q factor:20; Material, RoHS Compliant: Yes