  GSP2.9200.15 Datasheet PDF File
Molex Electronics Ltd.
Part No. 71349-2008 0713492008
Description 2.54mm (.100) Pitch C-Grid? Header, Surface Mount, Dual Row, Vertical, Shrouded20 Circuits, Tin (Sn) Plating, with Press-fit Plastic Pegs
File Size 420.24K  /  5 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. 10114492-008LF
Description HPCE R/A REC 32P24S
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
Molex Electronics Ltd.
Part No. 71349-2002 0713492002
Description 2.54mm (.100) Pitch C-Grid? Header, Surface Mount, Dual Row, Vertical, Shrouded, 8Circuits, Tin (Sn) Plating, with Press-fit Plastic Pegs
File Size 420.24K  /  5 Page
View it Online
Download Datasheet
Part No. 10118192-0001LF
Description Micro USB, Input Output Connectors, B TYPE RECEPTACLE with flange
Tech specs
Official Product Page
    MRF9200LR3
Freescale Semiconductor, Inc
Part No. MRF9200LR3
Description N−Channel Enhancement−Mode Lateral MOSFETs
File Size 319.88K  /  12 Page
Description BergStik® 2.54mm, Board To Board, Vertical 2 Row Guide Pin Header 18 Positions 2.54mm Pitch 3.81um (150u\\.) Tin-Lead Mating plating.
Weidmuller
Description SL-SMT5.08/5/180LF 1.5SN
File Size 83.72K  /  4 Page
Description Quickie® Slimline Header, Wire To Board, Through Hole, Vertical, Double Row, 10 Positions, 2.54mm (0.100in) Pitch
Description 2.54mm (.100) Pitch C-Grid? Header, Surface Mount, Dual Row, Vertical, Shrouded,14 Circuits, Tin (Sn) Plating, with Press-fit Plastic Pegs
Part No. 51968-10009200BBLF
Description PwrBlade®, Power Supply Connectors, 92S Right Angle Receptacle With Guide Pins
Description 2.54mm (.100
Part No. 10129379-920004BLF
Description EconoStik™ 2.54mm, Board to Board Connector, Unshrouded Right Angled Header, Through Hole, Single Row, 20 Positions, 2.54 mm (0.100in) Pitch.
File Size 38.13K  /  2 Page
Part No. 10129383-920001BLF
Description EconoStik™, Board to Board connector, Unshrouded Vertical Header, Surface Mount, Double Row, 20 Positions, 2.54 mm (0.100in) Pitch.