  BTB40-400A Datasheet PDF File
SGS Thomson Microelectronics
STMICROELECTRONICS[STMicroelectronics]
意法半导
ST Microelectronics
Description Standard triac, 40Ampere, 800V
Standard triac, 40Ampere, 700V
Standard triac, 40Ampere, 600V
Standard triac, 40Ampere, 400V
From old datasheet system
STANDARD TRIACS
RP Series - Econoline Unregulated DC-DC Converters; Input Voltage (Vdc): 15V; Output Voltage (Vdc): 12V; Power: 1W; Pot-Core Transformer - separated