  7025LYF-152K Datasheet PDF File
    C0805C152K5GACTU
Kemet Corporation
Part No. C0805C152K5GACTU
Description    Ceramic, Commercial-(CxxxxC), 1500 pF, 10%, 50 V, 0805, C0G, SMD, MLCC, Ultra-Stable, Low Loss, Class I