  0203.500URG Datasheet PDF File
Molex Electronics Ltd.
Part No. 0250020307
Description 2.54mm (.100) Pitch Board-to-Board Ribbon Cable Jumper - 24 AWG, StrandedTopcoat, 3 Circuits, Strip and Retain, 0.178m (7.00) Length
2.54mm (.100") Pitch Board-to-Board Ribbon Cable Jumper - 24 AWG, StrandedTopcoat, 3 Circuits, Strip and Retain, 0.178m (7.00") Length
File Size 163.13K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. 51760-10203202AALF
Description PwrBlade®, Power Supply Connectors, 20P 32S 2P STB Right Angle Receptacle.
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
Molex Electronics Ltd.
Part No. 0458020311 45802-0311
Description 1.20mm (.047) x 2.00mm (.079) Pitch HD Mezz Receptacle, 143 Circuits, 8.00mm (.315) Unmated Height
MOLEX Connector
File Size 502.64K  /  5 Page
View it Online
Download Datasheet
Part No. 57102-G02-03LF
Description Minitek® 2.00mm, Board to Board, Unshrouded Vertical Header, Through Hole, Double Row, 6 Positions, 2.00mm (0.078in) Pitch..
Tech specs
Official Product Page
Description MOLEX Connector
File Size 166.98K  /  4 Page
Part No. 10018783-00203TLF
Description PCI Express® GEN 3 Card Edge, Storage and Server Connector, Vertical, Through Hole, x16, 164 Positions, 1.00mm (0.039in) Pitch
Description 5.08mm (.200) Pitch Beau?/a> EuroMate?/a> Pluggable PCB Terminal Block, Dual Level,
MOLEX Connector
File Size 275.37K  /  3 Page
Part No. 66902-030LF
Description Quickie Header, Wire to Board Connector, Standard Dual Beam - Double row - 30 Positions - 2.54 mm (0.1 in.) .
Description GbX I-Trac Right Angle Receptacle Module, 1.85mm by 3.70mm Pitch
File Size 37.96K  /  2 Page
Part No. 10106269-0203001LF
Description PwrBlade+® , Power Connectors, 12S+2LP PF, Vertical, Receptacle.
Description MAX-LOC Multi-Hole Strain Relief, 1/2 NPT, Straight Female with O-Ring, Cable Diameter 3.96mm (.156)
Description Mini-SAS Cable Assembly, 26 AWG, 4 meters, passive, pull to release
Description 2.54mm (.100) Pitch Board-to-Board Ribbon Cable Jumper - 24 AWG, StrandedTopcoat, 3 Circuits, Strip and Retain, 0.102m (4.00) Length
2.54mm (.100") Pitch Board-to-Board Ribbon Cable Jumper - 24 AWG, StrandedTopcoat, 3 Circuits, Strip and Retain, 0.102m (4.00") Length
Description BergStik® 2.54mm, Board To Board Connector, Unshrouded vertical stacked header, Through Hole, Single Row, 3 Positions, 2.54mm (0.100in) Pitch.
Description 2.54mm (.100) Pitch Board-to-Board Ribbon Cable Jumper - 24 AWG, StrandedTopcoat, 3 Circuits, Strip and Retain, 0.127m (5.00) Length
2.54mm (.100") Pitch Board-to-Board Ribbon Cable Jumper - 24 AWG, StrandedTopcoat, 3 Circuits, Strip and Retain, 0.127m (5.00") Length
Description Surface Mount Type Sockets
Description 2.54mm (.100) Pitch Board-to-Board Ribbon Cable Jumper - 24 AWG, StrandedTopcoat, 3 Circuits, Strip and Retain, 0.152m (6.00) Length
2.54mm (.100") Pitch Board-to-Board Ribbon Cable Jumper - 24 AWG, StrandedTopcoat, 3 Circuits, Strip and Retain, 0.152m (6.00") Length