  BZX55-C6V8 Datasheet PDF File
    PHILIPS[Philips Semiconductors]
Description From old datasheet system
Voltage regulator double diodes
File Size 54.49K  /  12 Page
View it Online
Download Datasheet
HUA FENG CIRCUIT
Low Current Operation at 250 锛?ow Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode
File Size 224.08K  /  6 Page
View it Online
Download Datasheet
Comchip Technology
Description Zener Diodes, P-D=0.15Watts, V-Z=9.1V
Zener Diodes, P-D=0.15Watts, V-Z=6.8V
Zener Diodes, P-D=0.15Watts, V-Z=10V
Zener Diodes, P-D=0.15Watts, V-Z=13V
Zener Diodes, P-D=0.15Watts, V-Z=27V
Zener Diodes, P-D=0.15Watts, V-Z=3.9V
Zener Diodes, P-D=0.15Watts, V-Z=4.3V
Zener Diodes, P-D=0.15Watts, V-Z=5.6V
Zener Diodes, P-D=0.15Watts, V-Z=8.2V
Zener Diodes, P-D=0.15Watts, V-Z=12V
Zener Diodes, P-D=0.15Watts, V-Z=15V
Zener Diodes, P-D=0.15Watts, V-Z=18V
Zener Diodes, P-D=0.15Watts, V-Z=22V
Zener Diodes, P-D=0.15Watts, V-Z=33V
Zener Diodes, P-D=0.15Watts, V-Z=4.7V