  KUK7604-40A Datasheet PDF File
    SF-QFN40A-L-02
Ironwood Electronics.
Part No. SF-QFN40A-L-02
Description    Materials and specifications are subject to change without notice.
File Size 30.26K  /  1 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. 8638PSC4006LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Socket Crimp 40A, >500 Cycles
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
    MU140A
Micro Electronics
Part No. MU140A
Description 0.39 SINGLE DIGIT NUMERIC DISPLAY
File Size 91.41K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
Part No. 8638PPS4005LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Pin Solder Bucket 40A, >200 Cycles
Tech specs
Official Product Page
    B340AN
DIODES[Diodes Incorporated]
Part No. B340AN
Description 3.0A SURFACE MOUNT SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
File Size 63.94K  /  2 Page
Part No. 8638PPC4005LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Pin Crimp 40A, >200 Cycles