  DPS1MX16MKI3-35I Datasheet PDF File
Cypress Semiconductor
Description 256 Kbit (32K x 8) AutoStore nvSRAM Unlimited Read/Write endurance
File Size 1,233.82K  /  18 Page
View it Online
Download Datasheet
HUA FENG CIRCUIT
Description 512K X 8 MULTI DEVICE SRAM MODULE, 20 ns, DMA32
512K X 8 MULTI DEVICE SRAM MODULE, 25 ns, DMA32
512K X 8 MULTI DEVICE SRAM MODULE, 35 ns, DMA32
File Size 215.58K  /  8 Page
View it Online
Download Datasheet
    Twilight Technology, Inc.
Description 1.5M X 8 MULTI DEVICE SRAM MODULE, 35 ns, CQMA68 GULLWING, SLCC-68
File Size 190.14K  /  8 Page
Intersil Corporation
Description 3 1 and 1 1 Voltage Regulator for IMVP-7/VR12 CPUs
File Size 100.35K  /  2 Page
    Electronic Theatre Controls, Inc.
Description Triac; Triac Type:Alternistor; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:800V; On-State RMS Current, IT(rms):8A; Gate Trigger Current (QI), Igt:35mA; Package/Case:3-TO-220; Current, It av:8A; Gate Trigger Current Max, Igt:35mA
Triac; Triac Type:Alternistor; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:800V; On-State RMS Current, IT(rms):8A; Gate Trigger Current (QI), Igt:35mA; Package/Case:V-PAK; Current, It av:8A; Gate Trigger Current Max, Igt:35mA
Triac; Triac Type:Alternistor; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:800V; On-State RMS Current, IT(rms):8A; Gate Trigger Current (QI), Igt:35mA; Package/Case:D-PAK; Current, It av:8A; Gate Trigger Current Max, Igt:35mA
Triac; Thyristor Type:Standard; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:800V; On-State RMS Current, IT(rms):8A; Gate Trigger Current (QI), Igt:50mA; Current, It av:8A; Holding Current:50mA; Leaded Process Compatible:Yes RoHS Compliant: Yes
Triac; Triac Type:Standard; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:800V; On-State RMS Current, IT(rms):10A; Gate Trigger Current (QI), Igt:50mA; Package/Case:3-TO-220; Current, It av:10A; Holding Current:50mA
Triac; Triac Type:Standard; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:800V; On-State RMS Current, IT(rms):8A; Gate Trigger Current (QI), Igt:50mA; Package/Case:3-TO-220; Current, It av:8A; Holding Current:50mA
Triac; Triac Type:Alternistor; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:600V; On-State RMS Current, IT(rms):40A; Gate Trigger Current (QI), Igt:100mA; Package/Case:3-TO-218; Current, It av:40A; Gate Trigger Current Max, Igt:100mA
Triac; Triac Type:Alternistor; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:800V; On-State RMS Current, IT(rms):6A; Gate Trigger Current (QI), Igt:35mA; Package/Case:V-PAK; Current, It av:6A; Gate Trigger Current Max, Igt:35mA
Triac; Thyristor Type:Standard; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:800V; On-State RMS Current, IT(rms):6A; Gate Trigger Current (QI), Igt:50mA; Current, It av:6A; Holding Current:50mA; Leaded Process Compatible:Yes RoHS Compliant: Yes
Triac; Triac Type:Alternistor; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:800V; On-State RMS Current, IT(rms):6A; Gate Trigger Current (QI), Igt:35mA; Package/Case:3-TO-220; Current, It av:6A; Gate Trigger Current Max, Igt:35mA
Triac; Triac Type:Alternistor; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:600V; On-State RMS Current, IT(rms):25A; Gate Trigger Current (QI), Igt:80mA; Package/Case:3-TO-220; Current, It av:25A; Gate Trigger Current Max, Igt:80mA
Triac; Triac Type:Standard; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:600V; On-State RMS Current, IT(rms):25A; Gate Trigger Current (QI), Igt:50mA; Package/Case:TO-3; Current, It av:25A; Holding Current:50mA
Triac; Triac Type:Alternistor; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:600V; On-State RMS Current, IT(rms):25A; Gate Trigger Current (QI), Igt:80mA; Package/Case:3-TO-218; Current, It av:25A; Gate Trigger Current Max, Igt:80mA
Triac; Thyristor Type:Alternistor; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:600V; On-State RMS Current, IT(rms):25A; Gate Trigger Current (QI), Igt:80mA; Current, It av:25A; Gate Trigger Current Max, Igt:80mA; Holding Current:100mA RoHS Compliant: Yes