  TEP100-2418 Datasheet PDF File
Molex Electronics Ltd.
Part No. 52418-1310 0524181310
Description 2.00mm (.079) Pitch Board-to-Board Receptacle, Right Angle, Single Row, FrictionLock, 13 Circuits
File Size 102.89K  /  3 Page
Amphenol Communications Solutions
Part No. 89882-418LF
Description Dubox® 2.54mm, Board to Board Connector, PCB Mounted Receptacle, Right Angle, Through Hole, Top Entry, Single row ,18 Positions, 2.54mm (0.100in) Pitch
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
Molex Electronics Ltd.
Part No. 52418-1490 0524181490
Description 2.00mm (.079) Pitch Board-to-Board Receptacle, Right Angle, Single Row, FrictionLock, 14 Circuits, Tube Package
File Size 73.46K  /  3 Page
Part No. 54112-109241850LF
Description BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded vertical stacked header, Through Hole, Double Row, 24 Positions, 2.54mm (0.100in) Pitch.
Tech specs
Official Product Page
Description 4.20mm (.165) Wire-to-Wire TPA Connector for Female Housing, 18 Circuits, UL94V-0, Ivory
File Size 136.94K  /  2 Page
Description BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded Header, Through Hole, Single Row, 18 Positions 2.54 mm (0.100in) Pitch, Right Angle
Description 2.00mm (.079) Pitch Board-to-Board Receptacle, Right Angle, Single Row, FrictionLock, 16 Circuits
Part No. 68422-418HLF
Description BergStik® 2.54mm, Board To Board Connector, Unshrouded Header, Through Hole, Single Row, 18 Positions, 2.54mm Pitch, Vertical, 8.08mm (0.318in) Mating, 5.41mm (0.213in) Tail.
Description 2.00mm (.079) Pitch Board-to-Board Receptacle, Right Angle, Single Row, FrictionLock, 8 Circuits
Description BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded vertical stacked header, Surface Mount, Double Row, 24 Positions, 2.54mm (0.100in) Pitch.
Description 2.00mm (.079") Pitch Board-to-Board Receptacle, Right Angle, Single Row, FrictionLock, 20 Circuits
2.00mm (.079) Pitch Board-to-Board Receptacle, Right Angle, Single Row, FrictionLock, 20 Circuits
Description Bergstak® 0.80mm Pitch, Board to Board Receptacle, Vertical, Double Row, 180 Positions, 0.80mm (0.031in) Pitch
Description 2.00mm (.079") Pitch Board-to-Board Receptacle, Right Angle, Single Row, Friction Lock, 20 Circuits, Tube Package
2.00mm (.079) Pitch Board-to-Board Receptacle, Right Angle, Single Row, Friction Lock, 20 Circuits, Tube Package
Part No. 87052-418HLF
Description BergStik® 2.54mm, Board to Board connector, Unshrouded Header, Through Hole, Double Row, 18 Positions, 2.54 mm Pitch, Vertical, 19.56 mm (0.77 in.) Mating, 3.05 mm (0.12 in.) Tail.
Description 2.00mm (.079) Pitch Board-to-Board Receptacle, Right Angle, Single Row, FrictionLock, 9 Circuits
2.00mm (.079") Pitch Board-to-Board Receptacle, Right Angle, Single Row, FrictionLock, 9 Circuits