  PSS40-050 Datasheet PDF File
    HS-6050
BOSER Technology Co., Ltd
Part No. HS-6050
Description Socket 370 133MHz FSB PICMG Bus Industrial Single Board Computer
File Size 1,781.74K  /  94 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. 8638PSS4005LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Socket Solder Bucket 40A, >200 Cycles
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
    ARIES ELECTRONICS INC
Part No. 05-0503-20
Description SIP5, IC SOCKET
File Size 137.91K  /  1 Page
View it Online
Download Datasheet
Part No. 8638PSS4006LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Socket Solder Bucket 40A, >500 Cycles
Tech specs
Official Product Page
    Nanjing International G...
Part No. 8050-1.5A
Description NPN Silicon Epitaxial Planar Transistor
File Size 54.49K  /  2 Page
    MILL-MAX MFG CORP
Part No. 0505-0-00-15-00-00-03-0
Description BRASS, GOLD (10) OVER NICKEL FINISH, PCB TERMINAL
File Size 235.21K  /  1 Page
Molex Electronics Ltd.
Description 2.54mm (.100) Pitch KK? Header, Breakaway, Right Angle, with Friction Lock, 5 Circuits, Tin (Sn) Plating