  LTC2266IUJ-12PBF Datasheet PDF File
    Linear Technology, Corp.
LINER[Linear Technology]
Description Micropower DC/DC Converter Adjustable and Fixed 5V, 12V 1.5 A SWITCHING REGULATOR, 88 kHz SWITCHING FREQ-MAX, PDSO8
Micropower DC/DC Converter Adjustable and Fixed 5V, 12V 1.5 A SWITCHING REGULATOR, 88 kHz SWITCHING FREQ-MAX, PDIP8