  GS72116TP-12I Datasheet PDF File
Microsemi, Corp.
Microsemi Corporation
Description Low Drop Out Regulator - Positive Adjustable; Package: SOT-23-5; IO (A): 0.4; VIN (V): 6; DV: 0.3; 1.2 V-5.5 V ADJUSTABLE POSITIVE LDO REGULATOR, 0.3 V DROPOUT, PDSO5
Low Drop Out Regulator - Positive Fixed; Package: SOT-23-5; IO (A): 0.4; VIN (V): 6; DV: 0.3; VOUT (V): 1.224; 1.2 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 0.3 V DROPOUT, PDSO5
300mA Low Noise CMOS LDO Regulator