  ASM3P2855DG-16TR Datasheet PDF File
LINEAR TECHNOLOGY CORP
Linear Technology, Corp.
Dual Current Output 12-/14-/16-Bit SoftSpan DACs with Parallel I/O
File Size 283.81K  /  24 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. 55508-016TRLF
Description Minitek® 2.00mm, Board to Board Connector, Low Profile, PCB Mounted Receptacle , Vertical , Surface Mount, Top Entry, Double row, 16 Positions, 2.00mm (0.079in) Pitch.